Kullanıcı Adı: Şifre    
   
  veya Üye olun | Şifremi unuttum
  Arama / Gelişmiş Arama  
   
Skip Navigation LinksArşiv (December 2004) > Eleştiriyorum > EleştiriYORUM / Aralık 2004
Eleştiriyorum
EleştiriYORUM / Aralık 2004
Sayın Yetkili,
Derginizi ilk çıktığı tarihten itibaren takip ediyorum. Ne var ki, Mustafa Özel’in dışında sürekli yazan hiçbir yazarınızın daha önceden ismini duymuş değilim, ki basın-yayın alanını iyi takip eden birisiyim. Daha deneyimli ve konusunda uzman yazarları da derginizde görmek istiyorum. Bunun derginizin etkisini ve imajını da artıracağına inanıyorum. Başarılar dilerim.
Tülin Şenocak
İstanbul
 
Selamlar ANLAYIŞ,
Öncelikle bizim güncel olaylara bakışımızı tecrübeli yazarlarınızın yorumlarıyla şekillendirdiğiniz için teşekkürler. Sizden ileriki sayınızda ele almanızı istediğim çok önemli bir konu var. O da; “Türk siyasî hayatındaki merkez-çevre kopukluğu olgusu.” Eminim ki, şu anda Türk siyasasını açıklayacak en önemli anahtar bu. Geçen sayınızda bu konuyla ilgili bir makale vardı, ancak bunun öyle bir makaleyle sınırlanası bir konu olduğunu düşünmüyorum. En azından bir dosyayı hak ediyor. Bence eğer bu konuyu ayrıntılı incelerseniz, okuyucu kitleniz YÖK tartışmalarından “ordu göreve” pankartlarına kadar birçok olayı daha bilinçli karşılayacaklar. Yani ANLAYIŞ sahibi olacaklar. Çalışmalarınızın devamı ve başarılar dileğiyle…
Ahmet Tak
Anlayış Dergisine,
Pek çok yabancı dergide bazen kapak konusu olan ya da hakkında pek çok yazı çıkan sağlık ve teknoloji ile alakalı konulara derginizin pek iltifat etmediğini görüyorum. İleriki sayılarınızda benzer konulara değinmeniz temennisiyle, selamlar.
Ayşegül Tezcan
 
Merhaba Anlayış,
Bütün sayılarınızı dikkatle takip eden bir okurum. Dergiyi bu kadar dikkatle takip etmemin sebebi konuları ele alış tarzınızdan kaynaklanıyor. “Merhaba” yazınızdan, Ali Cengiz Tuğrul’un “Asılıyorum”una kadar dopdolu bir dergi. Ancak azınlık konusunu ele aldığınız Kasım sayınızda azınlık cemaati mensuplarından da yazı ya da görüş almanızı isterdim. Bundan sonraki sayılarda da üzerine yazılacağını düşündüğüm bu konularda önerimin dikkate alınacağını zannediyorum.
İshak İpek
Ankara
 
Merhaba,
Bir İstanbullu olarak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Gökkafes’te yapılan bir toplantıya katılmamasını takdirle karşılıyorum. Bununla birlikte bir başbakanın dahi karşısında çaresiz kaldığı bu hukuksuzluk örneği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin acınacak halini gözler önüne sermektedir. Bir vatandaş olarak Gökkafes ile T.C. Devleti’nin aynı anda bir arada varolamayacağına inanıyorum. Eğer Gökkafes halen orada ise Devlet nerede? Yok eğer Devlet burada ise Gökkafes neden halen orada? Bu konuda derginizin de hassasiyet göstermesini rica ediyorum. Saygılarımla…
Serdar Öncü
İstanbul
 
Zihin konforumu iki de bir bozduğunuz için, size dava açmayacağım, binlerce teşekkürler... En azından şu sözü doğruladığınız için müteşekkirim; ”Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar” (Tolstoy).
Mehmet Ali Öner
Denizli
 
Merhaba
Dergiyi gazete bayisinde gördüğümde ilk olarak künyeye baktım. Mustafa Özel ismi dikkatimi çekti. Bir iki sene devam eder sonra hevesleri kesilir, diğerleri gibi yok olur gider dedim. Dergiyi gördüğümde 6. sayıda idi. Fakat şu ana kadar anladım ki, bu dergi diğerleri gibi değil. Gerçekten altında büyük bir birikim yatıyor. Hemen tükenip bitebilecek bir kaynak değil. Bu dergi üzerine yıllarca düşünülmüş. Bir grup insan “haydi dergi çıkaralım” deyip ertesi gün dergi çıkarmamışlar. Düşünmüşler, taşınmışlar; hem maddi anlamda, hem manevi anlamda birikim yapmışlar, ondan sonra karar vermişler. Güzel, gerçekten güzel. Artık Müslümanların da böyle çalışmalara imza atmaları beni geleceğe yönelik olarak ümitlendiriyor.
Ahmet Gürtaş

Paylaş Tavsiye Et
Eleştiriyorum
GEÇMİŞ YAZILAR