Kullanıcı Adı: Şifre    
   
  veya Üye olun | Şifremi unuttum
  Arama / Gelişmiş Arama  
   
HAKKIMIZDA

ANLAYIŞ’ın 2003 yılının Haziran ayında yoluna çıkarken bir iddiası vardı: Kendimizle ve dünyayla yüzleşmek. Bu karar, bizi sağlam bir duruş ve derin bir anlayış sahibi kılacak temel adımdı. Zira yüzleşmeden istikametimizi doğrultamaz, kendimizi ve dünyayı anlayamazdık. Anlamadan da değiştiremezdik.

Anlamak için realist, değiştirmek içinse idealist olmak gerekir. Birisi diğerinin alternatifi değil, tam aksine tamamlayıcısıdır. Pür realizm güncelin, pür idealizm ise boş hayallerin kölesi yapar bizleri. ANLAYIŞ, her iki uç arasındaki ‘mümkün’de karar kıldı. Mevcut ile muhayyel arasındaki mümkünü bulmak için güncelin geçiciliğine kapılmamak, değişenin ardındaki değişmeyeni aramak gerekirdi.

Bu kaygılarla yoluna devam eden ANLAYIŞ ulusal ve küresel sorunlara tarihsel derinlikten ve medeniyet perspektifinden bakmayı bir görev bildi. Yanlış ve eksik bilginin insanları zorbalığa mahkum edeceği gerçeğini aklından hiç çıkarmadı ANLAYIŞ çalışanları.

Uluslararası ilişkiler, ekonomi, siyaset bilimi ve toplum alanlarında ANLAYIŞ dünyayı Türkiye’ye, Türkiye’yi dünyaya taşıma misyonunu üstlendi. ANLAYIŞ, Türkiye’yi ve dünyayı anlamak isteyen ve bu uğurda okuma zahmetine katlanmaya hazır herkese ve her kesime seslenmeye devam ediyor.