Kullanıcı Adı: Şifre    
   
  veya Üye olun | Şifremi unuttum
  Arama / Gelişmiş Arama  
   
Skip Navigation LinksArşiv (July 2005) > Eleştiriyorum > EleştiriYORUM / Temmuz 2005
Eleştiriyorum
EleştiriYORUM / Temmuz 2005
Gelişmekte olan 8 İslam ülkesini bir araya getiren D-8 örgütünün 8. kuruluş yıldönümü kutlanıyor bu yıl. Ve medyada bu konu ile alakalı yazılar çıkmaya başladı. Bu vesile ile iyi bir takipçisi olduğum Anlayış’a müracat etmek istedim ve 1,5 yıl önce yayınlanan İslam Dünyası dosyasına yeniden bir göz attım. Ama maalesef hayal kırıklığına uğradım, Mustafa Özel’in yazısının son cümlelerinden başka hiçbir yerde D-8 zikredilmiyordu. Benim de yeni fark ettiğim bu konu gerçekten Anlayış için büyük bir eksiklik. Sahip olduğu siyasi ekonomik ve kültürel potansiyel düşünülürse D-8, onlarca sayfalık İslam dünyası dosyası içinde mutlaka yer almalıydı.
Türkiye’nin önderliğindeki bu oluşum zulümlere, haksızlıklara, sömürüye dur diyebilir. D-8’in sahip olduğu potansiyel bir an önce harekete geçirilmeli. Artık birilerinin bu duruma bir el atması gerekiyor. Anlayış da sahip olduğu birikimin hakkını verip buna öncülük etmeli. Mustafa Özel “Türkiye’nin D-8 gibi projelerin motor gücü olmaktan kaçınması akıl dışıdır” diyor. Anlayış ekibi bu akıl dışı işe bir son verebilir. Bence Anlayış belki bir dosya ile bu işi başarır ve bu, insanların durumu daha iyi kavramasına öncülük edebilir.
Başarılar. Saygılarımla...
Ahmet Gürtaş
 
Katsayı zulmünü kınıyorum, lanetliyorum. İmam Hatip Liselerinin yanı sıra meslek liselerinde okuyan çocuklarımızın da acımasız biçimde haksızlığa uğratılmasını protesto ediyorum. Bunların anne babaları vergi vermiyor mu, babaları askerlik yapmadı mı, dedeleri nineleri düşmanla çarpışmadı mı? Kendi ülkemizde bunca yıl, bunca zulüm çekilir mi? Sayın Başbakan’dan artık şikâyet değil, uygulama bekliyoruz. Başka türlü oylarımızı helal etmeyiz.
Burhanettin Helvacı / Fethiye

Paylaş Tavsiye Et