Kullanıcı Adı: Şifre    
   
  veya Üye olun | Şifremi unuttum
  Arama / Gelişmiş Arama  
   
Skip Navigation LinksArşiv (October 2003) > Merhaba >
Merhaba
Kaos endişe kaynağıdır. Kaos ümit ve heyecan kaynağıdır. Endişeliyiz, çünkü bir avuç Atlantik-ötesi terörist dünyamızı ateşe vermeye hazırlanıyor. Ümitliyiz, çünkü kaotik ortamlarda tabiat yasaları değil, kaos yasaları geçerlidir. Yasası olsa kaos olmazdı, demeyin! Var, hem de son derece şevk verici yasalar.
 
Birinci kaos yasası, oransızlık yasasıdır. Kaotik (dengeden uzak) ortamlarda, girdi-çıktı münasebeti bozulur. Küçük bir girdi, muazzam hasıla ile sonuçlanır.
 
İkinci kaos yasası, hem oyuncusu hem seyircisi olduğumuz tarihin düzeninde, oyuncu yanımızın ağır basmasıdır. Oyuncu isek, her şey önceden belirlenmemiş demektir. Bu gerçeği en son anlayanlar, oyunun kurallarını koyduğunu sananlardır.
 
Üçüncü kaos yasası, ilk iki yasanın bileşkesidir: Kontrolden çıkmış bir dünyada, bilinçli/sistemli hareket edebilen topluluklar akılalmaz sonuçlara ulaşabilirler!
 
ANLAYIŞ’ın ikinci sayısında Bizim Filistin’i ele aldık. Ve tabiatıyla, Avrupa’nın günah çocuğu İsrail’i. Yahudiler 1300 yıl boyunca İslam dünyasında sorunsuz yaşadılar. Hırıstiyan dünyada ise parya muamelesi gördüler. İsrail devleti, Hırıstiyan dünyanın alnındaki kara lekeyi İslam dünyasına ihracıdır. Bu meş’um ihracat yarım asırdır Filistin halkını canından bezdirdi; dörtte üçünü yurdundan etti. Bu paslı kilidi küresel yağmacılar açamaz. Anahtar, Türkiye’dir!

Paylaş Tavsiye Et
Merhaba
GEÇMİŞ YAZILAR